Kate Bush

Before The Dawn

Warner Music Poland 2016-11-25
Autor: Warner Music Poland

Kate Bush przez wiele lat nie rozpieszczała fanów swoją osobą. Nagrywała rzadko, nie występowała w ogóle. Dlatego cały muzyczny świat w marcu 2014 roku zelektryzowała wiadomość o tym, że Angielka zaplanowała 15 koncertów w londyńskiej hali Hammersmith Apollo.

Bilety rozeszły się w takim tempie (w 15 minut; witryna Bush nie wytrzymała milionów fanów, próbujących zamówić wejściówki online), że do listy występów dodano jeszcze pięć. We wrześniu 2014 roku Kate dała pierwszy koncert od 1979 roku!

Reakcje na koncerty Kate Bush były entuzjastyczne. Chwalono zarówno jej formę wokalną, jak i imponującą oprawę występów, przygotowaną z dokładnością do najdrobniejszego detalu. Pochwały zebrali też wspierający artystkę muzycy.


Na szczęście dla tych, którzy w Londynie być nie mogli, występy były rejestrowane, a efektem tego jest właśnie wydawnictwo "Before The Dawn". Ukaże się na trzech kompaktach i czterech winylach. Kate zadbała o to, aby na kompakcie odpowiednio został oddany konceptualny charakter koncertów. Pierwsze CD kończy się utworem "King Of The Mountain", który jest pomostem dla kompozycji "The Ninth Wave" z kompaktu drugiego.

Za produkcję odpowiada Kate Bush. Artystka nie zgodziła się na żadne poprawki czy "dogrywki". Wszystko na płytach brzmi tak jak podczas koncertów.

Tracklista:

CD 1
1. Lily
2. Hounds Of Love
3. Joanni
4. Top Of The City
5. Never Be Mine
6. Running Up That Hill
7. King Of The Mountain

CD 2  
1. Astronomer's Call (Spoken Monologue)
2. And Dream Of Sheep
3. Under Ice
4. Waking The Witch
5. Watching Them Without Her (Dialogue)
6. Watching You Without Me
7. Little Light
8. Jig Of Life
9. Hello Earth
10. The Morning Fog

CD 3
1. Prelude
2. Prologue
3. An Architect's Dream
4. The Painter's Link
5. Sunset
6. Aerial Tal
7. Somewhere In Between
8. Tawny Moon
9. Nocturn
10. Aerial
11. Among Angels
12. Cloudbusting