Dziś premiera albumu: Gabriela Gąsior & Holy Noiz – “Narodził się Jedyny Król”

  • 05 December, 2015
  • Iron Media

„Narodził się Jedyny Król” to drugi studyjny album Gabrieli Gąsior z zespołem Holy Noiz. Znajduje się na nim 16 utworów o tematyce Świąt Bożego Narodzenia.

Są to popularne polskie kolędy i pastorałki w oryginalnych, niecodziennych aranżacjach w stylu gospel, muzyki świata (fuzja etnicznych wpływów muzycznych z rejonu Izraela, Afryki, Ameryki Południowej, Podhala) rytm’n’blues, soul, jazz-rock czy rock. Płyta zawierać będzie również kompozycje własne artystki o tematyce świątecznej. 

Oprócz Gabrieli i członków zespołu Holy Noiz gościnny udział na płycie wzięło wielu artystów, m. in. Kuba Badach, Łukasz Golec i Edyta Golec, Piotr Baron czy Grzegorz Lulek. 

 

Gabriela Gąsior - wokalistka, autorka tekstów i muzyki, instruktor gospel, nauczyciel śpiewu. Absolwentka wokalistyki jazzowej katowickiego Wydziału Jazzu. Trener wokalny w I edycji telewizyjnego show "Bitwa na głosy" w drużynie braci Golec. Muzyką zajmuje się od dziecka. Podróż z gospel rozpoczęła w wieku 14 lat w Przemyskim Chórze Gospel i trwa ona do dziś. Na swoim koncie ma wydany autorski album gospel „Bez Ciebie nie ma mnie”, który ukazał się w marcu 2014 roku oraz mini-album świąteczny "Dzisiaj niebo jest tu". Występowała w opolskim amfiteatrze podczas koncertu Superdebiuty 2014 r. poświęconego twórczości Czesława Niemena wykonując utwór „Obok nas”. Współpracowała m.in. z Beatą Bednarz, Andrzejem Lampertem, Golec uOrkiestrą. Współpracuje z gospelowymi chórami, prowadzi warsztaty muzyki gospel w kraju i za granicą.


HolyNoiz - grupa muzyków współpracujących ze sobą od kilkunastu lat. Wspólnie występowali na wielu międzynarodowych festiwalach muzyki gospel, akompaniując takim artystom jak m.in.; Mieczysław Szcześniak, Beata Bednarz, Natalia Kukulska, Kuba Badach, Anna Szarmach, Ewa Uryga, Andrzej Lampert, David Daniel, Peter Francis, Solomon Facey, Jnr. Robinson, Karen Gibson, Ruth Waldron, Brian Fentress, chór Gospel Joy, Konin Gospel Choir. Chociaż wywodzą się z różnorodnych środowisk muzycznych (jazz, soul, rock, reggae, pop) to właśnie w gospel następuje fuzja tych fascynacji i radość ze wspólnego muzykowania.


Zespół obecnie współtworzą:

Dorota Zaziąbło - instrumenty klawiszowe

Łukasz Zając - perkusja

Wojciech Gąsior- gitara basowa, aranżacje, kierownictwo muzyczne zespołu

Robert Zając - gitara 

Olaf Węgier – saksofon


 Gościnny udział wzięli:

Kuba Badach - śpiew 

Łukasz Golec - śpiew 

Grzegorz Lulek - śpiew 

Piotr Baron - słowo czytane 

Big Black Chickens - śpiew Anna Buczkowska, Sonia Maselik, Marta Fedyniszyn, Marek Janik, Martyna Jelita, Lucyna Labryga, Magdalena Wieczorek

Grupa śpiewacza Zespołu Regionalnego „Magurzanie” - śpiew - Edyta Golec, Brygida Sordyl, Agnieszka Sikora, Magda Jakubiec

Paulina Rudawska - skrzypce 

Sebastian Sołdrzyński - trąbka, flugelhorn 

Sławek Berny - instrumenty perkusyjne

Tomasz Kałwak - instrumenty klawiszowe 

Paweł Tomaszewski - instrumenty klawiszowe 


Dziś premiera albumu: Gabriela Gąsior & Holy Noiz – “Narodził się Jedyny Król”" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia

21 Nov
Sepultura ostatni raz w Polsce

Hala widowiskowo-sportowa "Spodek" w Katowicach, al. Wojciecha Korfantego 35, 40-005 Katowice

Kup bilet