Finntroll pierwszym gościem specjalnym tegorocznej edycji Summer Folks!

  • 14 May, 2024
  • Julia Markiewicz / Knock Out Productions

Uznana fińska grupa wystąpi 16 sierpnia przed Epicą w Warszawie, na Letniej Scenie Progresji. 

To będzie ich pierwszy występ w Polsce od blisko dwóch lat – z doświadczenia wiemy, że zawsze przykuwają duże zainteresowanie. Zabawowy, mroczny i dostojny (wszystko w jednym) folk metal Finntroll w połączeniu z barwnym show na scenie działa jak z nut. Grupa promuje krążek „Vredesvävd" z 2020 roku. 


Sprzedaż biletów na Summer Folks wystartuje 16 maja o 10:00 na Knock Out Music Store (druki kolekcjonerskie). 


EPICA (Holandia) symphonic metal: 

 Powstała ponad dwie dekady temu Epica to jeden z najciężej pracujących zespołów – nie tylko w kategorii przecierania nowych szlaków, ale także dopieszczania rozpoznawalnego stylu. Na przestrzeni lat działalności i świetnie przyjętych materiałów Holendrzy dotarli do punktu, w którym nie da się pomylić ich z nikim innym – niezależnie, czy chodzi o metal symfoniczny, czy generalnie metal jako taki. Skąd ta skuteczność w działaniach? Odpowiedź jest prosta: chodzi o konsekwencję i rozwijanie rzemiosła. Epica gra, nomen omen, epicko do bólu. Dostarczają wręcz filmowy patos, generowany za sprawą licznych orkiestracji, chórów oraz bombastycznych aranżacji, a przede wszystkim emocji sączących się z utworów. Do tego dochodzi także dynamiczny powermetalowy sznyt, okazjonalne puszczanie oka w stronę ekstremy, a nawet progresywne zapędy w kontekście wszechstronności stylistycznej. Nie zapominajmy też o Simone Simons, której potężny głos od początku nadaje muzyce jeszcze większej gracji. Zobaczcie ich, przeżyjcie ten spektakl – będziecie bogatsi o wiele doznań. 

- FACEBOOK

- YOUTUBE

- INSTAGRAM


FINNTROLL (Finlandia) folk metal: 

 Teoretycznie stylistyczne zmagania Finntroll można zamknąć w widocznym wyżej haśle folk metal, ale Finowie zdecydowanie nie prezentują tej samej sztuczki do znudzenia. Jednym z głównych plusów składu z Helsinek jest poczucie dobrej zabawy i idące za nim otwarte myślenie o muzyce. Właśnie dlatego w tym zestawie otrzymujemy przede wszystkim nośny, skoczny folk metal, ale gdy śmieszek ustaje, zespół atakuje siarką black metalu, korzysta z wzniosłych symfonicznych inklinacji, a nawet odrobiny uwielbianego na północy Europy rock’n’rolla. Wybawicie się na nich po wsze czasy, ale też szybko złapiecie, że to rozrywka w wielu odcieniach. 

- FACEBOOK

- YOUTUBE

- INSTAGRAM


Kiedy: 16 sierpnia (piątek) 2024

Gdzie: Warszawa @ Letnia Scena Progresji, ul. Fort Wola 22

Bilety: 199/219 zł – przedsprzedaż, 240 zł – w dniu koncertu 

Organizator: Knock Out Productions

Finntroll pierwszym gościem specjalnym tegorocznej edycji Summer Folks!" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia

21 Nov
Sepultura ostatni raz w Polsce

Hala widowiskowo-sportowa "Spodek" w Katowicach, al. Wojciecha Korfantego 35, 40-005 Katowice

Kup bilet