Killing Joke zagra w Krakowie
- 06 July, 2016
- Knokcout Productions
Knock Out Productions prezentuje koncert legendy industrialno-rockowego grania â Killing Joke. Brytyjska formacja swoje przemysĹowe brzmienie, new waveâowe melodie i punkowÄ zadziornoĹÄ zaprezentuje 21 listopada w krakowskim klubie Kwadrat. ZespóŠznany jest z bezkompromisowego podejĹcia, niezwykle energetycznych wystÄpĂłw, a frontman formacji Jaz Coleman nie stroni od kontrowersji â to wszystko gwarantuje, Ĺźe bÄdzie to niezapomniany koncertowy wieczĂłr. A do tego KJ nagraĹ jednÄ z najlepszych pĹyt zeszĹego roku dlatego po prostu nie wypada tego dnia nie stawiÄ siÄ w KwadracieâŚ
Bilety w sprzedaĹźy od piÄ tku, 08.07 na www.knockoutprod.net/sklep.
KILLING JOKE (Wielka Brytania) post punk, new wave, industrial rock:
Piekielnie inteligentni ludzie, tworzÄ cy piekielnie inteligentnÄ muzykÄ, ktĂłra zainspirowaĹa rzesze twĂłrcĂłw z szeroko pojÄtej sceny alternatywnej, w tym grunge'owej, a nawet metalowej. Nie zapominajmy, Ĺźe ich kompozycjÄ "The Wait" wiele lat temu przerobiĹa Metallica.
ZaczÄli w 1978 roku w Londynie, zafascynowani punkiem i zachodzÄ cymi w Anglii oraz na Ĺwiecie przemianami spoĹeczno-politycznymi, w tym wizjÄ nuklearnej apokalipsy. Jaz Coleman, niedoszĹy architekt Kevin "Geordie" Walker, Martin "Youth" Glover i "Big" Paul Ferguson od samego poczÄ tku wyróşniali siÄ z masy powstajÄ cych wĂłwczas zespoĹĂłw. ChoÄby brzmieniem, intensywnoĹciÄ koncertĂłw, na ktĂłrych przez lata integralnym elementem byĹo palenie przez Jaza brytyjskiej flagi. Wokalista obdarzony potÄĹźnÄ charyzmÄ i niebagatelnymi umiejÄtnoĹciami muzycznymi (z czasem zostaĹ dyrygentem i do dziĹ zdarza mu siÄ prowadziÄ orkiestry) nigdy nie miaĹ oporĂłw przed mĂłwieniem o koniecznoĹci pozbycia siÄ "chciwych drani z bankĂłw centralnych", o tym, jak spoĹeczeĹstwami manipulujÄ media, sterowane przez grupki bogaczy, itp. Ĺťe Jaz ma niemaĹy talent aktorski przekonaĹ znakomity czeski film "Rok diabĹa". Jest teĹź w treĹciach Killing Joke element mistyczny, a nawet romantyczny. O miĹoĹci traktujÄ ca piosenka "Love Like Blood" z pĹyty "Night Time" z 1985 roku, pozwoliĹa zespoĹowi po raz pierwszy poczuÄ, co to znaczy komercyjny sukces.
Wspomniany album znaczy tak zwany nowofalowy okres w twĂłrczoĹci Killing Joke. Znacznie wyĹźej cenione sÄ jednak pĹyty, ktĂłre sÄ bardziej surowe, alternatywne, bezkompromisowe albo wrÄcz zbliĹźajÄ ce zespóŠdo metalu. Jak genialna "Pandemonium", "Extremities, Dirt And Various Repressed Emotions", nagrany z Dave'em Grohlem za perkusjÄ "Killing Joke" z 2003 roku, "Absolute Dissent" z przebojowym "European Super State", czy wydany w 2015 roku "Pylon", piÄtnasta w dyskografii, ktĂłrÄ Anglicy bÄdÄ promowaÄ w Polsce.
SprawdĹş, jeĹli lubisz: New Model Army, Ministry, Godflesh, The Young GodsâŚ
http://www.killingjoke.com
https://www.facebook.com/killingjokeofficial
https://www.youtube.com/watch?v=A4wdbibV3IM
ZagrajÄ :
KILLING JOKE (Wielka Brytania) post punk, new wave, industrial rock
Kiedy: 21 listopada (poniedziaĹek) 2016
Gdzie: KrakĂłw @ Kwadrat, ul. SkarĹźyĹskiego 1
Bilety: 90 zĹ â przedsprzedaĹź, 100 zĹ â w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions oraz Core-Poration
Bilety dostÄpne od piÄ tku, 08.07 na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)
Zaprasza Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod/?hl=pl