Martin Popoff

Scorpions. Wind Of Change

Kagra Krzysztof Grausz 2016-10-12
Autor: Kagra Krzysztof Grausz

Scorpions to bez wątpienia najbardziej znany i najlepszy niemiecki zespół rockowy wszech czasów, a jednocześnie jeden z najlepszych towarów eksportowych pochodzących z Niemiec.

W biografii „Wind Of Change” Martin Popoff przedstawia historię kariery tej grupy, analizując każdy utwór z każdego albumu, jaki kiedykolwiek został przez nią nagrany. Od wydanego w 1972 roku „Lonesome Crow” przez „Blackout”, „pożegnalny” album „Sting In The Tail” aż po najnowszy „Return To Forever” – tu znajdziemy historie powstawania każdego z nich. „Speedy’s Coming”, „Dark Lady”, „Catch Your Train”, „Virgin Killer”, „Another Piece Of Meat”, „Animal Magnetism”, „Lovedrive”, „Holiday”, „The Zoo”, „Blackout”, „No One Like You”, „Rock You Like A Hurricane”, „Still Loving You”, „Wind Of Change – te wspaniałe utwory zapisały się na stałe w historii rocka i heavy metalu, a ich genezę również poznajemy z kart tej książki.

Martin Popoff przeprowadził wywiady z osobami, które odegrały ważne role na przestrzeni wielu lat kariery Scorpionsów. O swoich doświadczeniach opowiadają w nich między innymi Klaus Meine, Uli Jon Roth, Herman Rarebell, Rudolf Schenker i Matthias Jabs, a także wiele innych osób związanych z zespołem, w tym David Krebs, Ralph Rieckermann i Francis Buchholz.

Tłumaczenie: Anna Cichosz
Wydawnictwo: Kagra Krzysztof Grausz
Liczba stron: 386