Soft Machine - polskie koncerty już w tym tygodniu

  • 20 November, 2023
  • Agnieszka Kulpińska - Art Muza

SOFT MACHINE "Other Doors" Tour


Legendarny brytyjski zespół rockowy Soft Machine wystąpi w Polsce na czterech koncertach w ramach trasy „Other Doors Tour”! Zespół, którego historia sięga lat 60. XX wieku, był znany ze swojego eksperymentalnego podejścia do muzyki, łącząc rock, jazz, progresywny rock i elementy awangardowe. Dzieląc scenę z Pink Floyd Syda Barretta i Jimi Hendrix Experience, był jedną z najbardziej znanych europejskich grup „fusion”, która miała istotny wpływ na rozwój muzyki progresywnej oraz jazz-rockowej. W czerwcu 2023 roku ukazał się ich najnowszy album „Other Doors”. 


ART MUZA 

zaprasza:


SOFT MACHINE „Other Doors” Tour:

23.11.2023 Katowice, Kino Teatr Rialto g. 19.00

24.11.2023, Warszawa, Klub Hybrydy g. 19.00

25.11.2023, Bydgoszcz, Klub Kuźnia g. 19.00

26.11.2023, Poznań Centrum Kultury Zamek, g. 19.00


Bilety: 

przedsprzedaż 169 zł 

w dniu koncertu 189 zł


Bilety w sprzedaży: 

eBilet.pl, Eventim, Ticketmaster, strona Klubu Kuźnia, Rock Serwis, CK Zamek, Kino Teatr Rialto.


Soft Machine to legendarny brytyjski zespół rockowy znany ze swojego eksperymentalnego podejścia do muzyki - łącząc rock, jazz, progresywny rock i elementy awangardowe. Dzieląc scenę z Pink Floyd Syda Barretta i Jimi Hendrix Experience, był jedną z najbardziej znanych europejskich grup „fusion”, która miała istotny wpływ na rozwój muzyki progresywnej oraz jazz-rockowej.

Początkowo Soft Machine powstał jako zespół instrumentalny. Założycielami byli Kevin Ayers (gitara basowa, wokal), Daevid Allen (gitara), Robert Wyatt (perkusja, wokal) i Mike Ratledge (klawisze). Ich debiutancki album, zatytułowany "The Soft Machine" (znany również jako "Volume One"), który ukazał się w 1968 roku, wykazywał wpływy psychodelii, free jazzu i awangardy. Kolejne albumy, takie jak "Volume Two" (1969) i "Third" (1970), przyniosły bardziej kompleksowe kompozycje i aranżacje, z wykorzystaniem jazzowych improwizacji. Z biegiem czasu Soft Machine ewoluował muzycznie, zmieniając swój styl w kierunku bardziej jazz-rockowego brzmienia. Albumy "Fourth" (1971) oraz "Fifth" (1972) to przykłady tej jazzowo-progresywnej fazy.

Podczas gdy skład Soft Machine zmieniał się wiele razy to duch muzycznej przygody zespołu i łatwość, z jaką swobodnie unikał szufladkowania przechodząc od potężnego progresywnego jazz „fusion” do atmosferycznej psychodelii, swobodnej improwizacji jazz-rocka oraz zapętlonego ambientu, czynią ten zespół zarówno wyjątkowym, jak i całkowicie współczesnym.

Dziedzictwo Soft Machine w świecie muzyki jest niezaprzeczalne. Ich eksperymentalne podejście do tworzenia muzyki oraz otwarte podejście do różnych gatunków wywarły wpływ na rozwój muzyki progresywnej i jazz-rockowej. Ich płyty nadal są doceniane przez fanów tych gatunków muzycznych, a Soft Machine pozostaje jednym z ikonicznych zespołów lat 60. i 70.


SOFT MACHINE (2023) 

John Etheridge – gitara

Theo Travis - saksofon, flet, klawisze

Fred Thelonious Baker – gitara basowa

Asaf Sirkis – perkusja


Soft Machine online:

https://www.facebook.com/softmachinelegacy


Soft Machine - polskie koncerty już w tym tygodniu" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia

09 Dec
Drownfest 9

Klub Zaścianek, Józefa Rostafińskiego 4, 30-072 Kraków

Kup bilet
08 Mar
REBELLION TOUR 2024: MADBALL, SCOWL, SUNAMI, THE CHISEL, MINDWAR

Proxima, Żwirki i Wigury 99A, 02-089 Warszawa

Kup bilet