Sokół po historycznym jubileuszu na warszawskim Torwarze

  • 19 November, 2022
  • Piotr Anuszewski / REVOLUME; fot. Michał Klusek

Celebracja 25-lecia muzycznej aktywności Sokoła okazała się historycznym wydarzeniem. W dniach 20-21 października stołeczna hala COS Torwar wypełniła się dwukrotnie po brzegi. Bilety na oba wydarzenia wyprzedały się niemal błyskawicznie. Wojtek Sokół zagrał dwa najbardziej spektakularne koncerty w swojej dotychczasowej karierze, gromadząc jednocześnie imponujące grono muzycznych gości.


W ramach wydarzenia OD ŁAWKI DO METAVERSU | 25 LAT NA SCENIE na scenie zobaczyliśmy wszystkich, z którymi Sokół nagrywał kiedyś płyty, czyli: macierzystą ekipę rapera w postaci ZIP Składu, Marysię Starostę, a także Pona. Highlightem był sceniczny powrót WWO, czyli pierwszy od 13 lat wspólny koncert Sokoła z Jędkerem i Deszczem


Założycielowi Prosto na scenie towarzyszyli również: Sarius, Paluch, Jan Rapowanie, Białas, Taco Hemingway, Oskar i Steez (PRO8L3M), Quebonafide, Pezet, Igo, Fred, Waco, Steve Nash, Wiktoria Kida, Julia Surowaniec oraz Mateusz Krautwurst. Nie mogło zabraknąć też Fasolek, z którymi Sokół wykonał wspólny utwór z płyty “NIC”, czyli “Jak urosnę”. Jako hypemani Sokoła wspierali na scenie Ras, Juras oraz Koras, a za gramofonami stał DJ Kebs.  


Przy okazji wydarzenia udało się zebrać blisko 40.000 zł na cele charytatywne związane z działalnością Stowarzyszenia Serduszko dla Dzieci. 


Projekt i wykonanie całej oprawy wizualnej zapewnił Mech Creative, a nowatorskie rozwiązania technologiczne są zasługą firmy Wolf3D. Hasło Metavers nie wzięło się znikąd, ponieważ wielu gości zostało zeskanowanych w 3D, a następnie przeniesionych w formie animacji jako elementy oprawy wizualnej wydarzenia. Ponadto na terenie hali pojawiła się pięcio i pół-metrową figura artysty, którą wydrukowano w 3D na bazie tworzywa z recyklingu butelek PET. Za kompleksową produkcję i realizację obu koncertów odpowiada agencja Revolume.


Przypieczętowaniem tegorocznych koncertów Sokoła będą trzy ostatnie występy w ramach NIC Tour. Artysta odwiedzi kolejno B90 w Gdańsku (10.12), A2 we Wrocławiu (16.12) oraz Klub Studio w Krakowie (17.12). Bilety na wydarzenia dostępne są w serwisie Going: https://goingapp.pl/polecamy/sokol.


Sokół po historycznym jubileuszu na warszawskim Torwarze" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia

28 Sep
Vinnie Moore - Double Expousure - Bochnia Rocks

Miejski Dom Kultury w Bochni, Kino Regis, ul.Regis 1

Kup bilet
21 Oct
The Winery Dogs

Progresja, Fort Wola 22, 01-258 Warszawa

Kup bilet
25 Nov
SELF DECEPTION, AWAKE THE DREAMER, THOSE WITHOUT

VooDoo Club, Aleja Prymasa Tysiąclecia 48A, 01-242 Warszawa

Kup bilet