Suffocation wracają na jedyny koncert do Polski!

  • 14 September, 2023
  • Julia Markiewicz / Knock Out Productions

U boku grupy zagrają Sanguisugabogg, Organectomy i Enterprise Earth!

Legenda śmierć metalu zamelduje się w Poznaniu 14 lutego i przywiezie ze sobą pierwszą od sześciu lat płytę – “Hymns from the Apocrypha”. Wspierać ich będą młode gwiazdy death metalu z Sanguisugabogg, deathcore’owcy z Enterprise Earth i slam deathmetalowcy z Organectomy.


Bilety kolekcjonerskie na koncert będą dostępne od 15 września (11:00) na: https://knockoutmusicstore.pl


SUFFOCATION (USA) brutal/technical death metal:

Trudno nie kochać Suffocation – nie tylko za to, że ich death metal po tylu latach wciąż jest tak samo zawiły, ekstremalny i, nomen omen, wręcz duszący potwornie intensywnymi riffami. Jest coś jeszcze, a mianowicie nieustannie wysoka forma. Nowojorczycy nigdy nie splamili się słabym czy przeciętnym albumem. Od takich jak oni zawsze oczekuje się więcej, więc zawsze dowożą więcej. W końcu wymyślili brutalny death metal, złożyli podwaliny pod slam, a ich podejście do technicznych rozwiązań w gatunku również było na tyle nowatorskie, że klonów załogi Terrance’a Hobbsa nawet nie bylibyśmy w stanie zliczyć. Różnie patrzy się na zasługi tytanów danego nurtu po latach, lecz w przypadku Suffocation doskonale wiemy jedno – bez nich dzisiejszy śmierć metal wyglądałby zupełnie inaczej. Rozwiązania z “Effigy of the Forgotten” czy “Pierced from Within” są i będą wiecznie aktualne. 

- FACEBOOK

- YOUTUBE

- INSTAGRAM


SANGUISUGABOGG (USA) death metal, brutal death metal:

Mają w sobie nieludzko obrzydliwy i chwytliwy groove godny oldschoolowego slamu, mają beczkowate brzmienie werbla jak na klasykach brutalnego death metalu oraz śmiercionośne riffy o takiej sile rażenia, że dużo podobnie młodych składów mogłoby pozazdrościć. Sanguisugabogg to obecnie jedne z większych gwiazd młodej sceny deathmetalowej, ale z takimi przymiotami naprawdę nie powinno to nikogo dziwić. Stawkę dodatkowo podbił tegoroczny krążek grupy, “Homicidal Ecstasy”, czyli idealne połączenie osobliwego humoru, partii gitarowych na totalnym jaskiniowcu (tzw. “caveman riffs” – bardzo ważna rzecz) oraz po prostu gatunkowych hitów. Cudowna sprawa. 

- FACEBOOK

- YOUTUBE

- INSTAGRAM


ENTERPRISE EARTH (USA) deathcore, technical death metal:

Enterprise Earth nie robią sobie absolutnie nic ze scenowych konwenansów, nie myślą o tym, co wypada, a już na pewno nie hamują się przy najróżniejszych stylistycznych krzyżówkach. Jasne, bazowe triki grupy są dość oczywiste, bo to miks zawiesistego deathcore’u i ultratechnicznego death metalu, ale nie tylko. Choćby na zeszłorocznym “The Chosen” pojawiają się też liczne melodie, alt-metalowe riffy, metalcore, a nawet… djent!

- FACEBOOK

- YOUTUBE

- INSTAGRAM


ORGANECTOMY (Nowa Zelandia) slam death metal, brutal death metal:

Lubicie ekstremalny death metal? Taki, że gdy wjeżdża podwójna stopa czy slamowy riff, to czujecie się jak po oberwaniu cegłą? Jeśli odpowiadacie twierdząco, Organectomy jest dla was. Nowozelandzka ekipa zbudowała swój styl w oparciu o najbardziej plugawe, ciężkie i po prostu intensywne elementy śmiercionośnego metalu. Nie ma co, świetnie jej to wychodzi.

- FACEBOOK

- YOUTUBE

- INSTAGRAM


Wystąpią:

SUFFOCATION (USA) brutal/technical death metal

+

Sanguisugabogg (USA) death metal, brutal death metal

Enterprise Earth (USA) deathcore, technical death metal

Organectomy (Nowa Zelandia) slam death metal, brutal death metal

Kiedy: 14 lutego (środa) 2024

Gdzie: Poznań @ 2Progi, al. Niepodległości 36

Bilety: 99-109 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions


Bilety będą dostępne w sprzedaży od 15 września (11:00) na:

- SKLEP KNOCK OUT

Suffocation wracają na jedyny koncert do Polski!" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia

28 Sep
Vinnie Moore - Double Expousure - Bochnia Rocks

Miejski Dom Kultury w Bochni, Kino Regis, ul.Regis 1

Kup bilet
21 Oct
The Winery Dogs

Progresja, Fort Wola 22, 01-258 Warszawa

Kup bilet
25 Nov
SELF DECEPTION, AWAKE THE DREAMER, THOSE WITHOUT

VooDoo Club, Aleja Prymasa Tysiąclecia 48A, 01-242 Warszawa

Kup bilet