Stevie Nicks

The Wild Heart (Deluxe)

Warner Music Poland
Autor: Warner Music Poland

Po sukcesie wydanej w 1981 roku debiutanckiej płyty "Bella Donna", Stevie Nicks powróciła z drugą solową płytą, "The Wild Heart", dwa lata później. Wydany w 1983 roku album ukazuje się ponownie w specjalnej, dwupłytowej edycji deluxe.

Piosenki z drugiego solowego wydawnictwa Stevie Nicks również bardzo się podobały, zwłaszcza w Ameryce. Płyta dotarła do piątej pozycji na "Billboardzie" i pokryła się w USA podwójną platyną. W produkcję również byli zamieszani Jimmy Iovine i Tom Petty oraz Gordon Perry. Z "The Wild Heart" pochodzą hity Stevie "Stand Back", "Nightbird" oraz "I Will Run To You" z udziałem Toma Petty And The Heartbreakers.

Wersja deluxe jest bogatsza o drugi dysk, na którym znajdują się między innymi niepublikowane wcześniej wersje "All The Beautiful Worlds", sesyjna wersja "Wild Heart" i "Garbo, czyli strony B singla "Stand Back".

 – Miałam mnóstwo frajdy, przypominając sobie czasy, w których powstawały albumy "Bella Donna" i "The Wild Heart" podczas pracy nad nowymi notkami oraz słuchając innych wersji piosenek z tych płyt – zapewnia Stevie Nicks. – Starałam się, aby wszyscy, którzy będą czytać to, co napisałam, mogli sobie wyobrazić, że są tam razem ze mną. Mam wrażenie, że mi się udało.

Tracklista:

CD 1: Original Album

1. Wild Heart

2. If Anyone Falls

3. Gate And Garden

4. Enchanted

5. Nightbird

6. Stand Back

7. I Will Run To You" – with Tom Petty and the Heartbreakers

8. Nothing Ever Changes

9. Sable On Blond

10. Beauty And The Beast

 CD 2: Bonus Tracks

1. Violet And Blue – from Against All Odds Soundtrack

2. I Sing For The Things" – Unreleased Version

3. Sable On Blond" – Alternate Version

4. All The Beautiful Worlds" – Unreleased Version

5. Sorcerer – Unreleased Version

6. Dial The Number" – Unreleased Version

7. Garbo" – B-side

8. Are You Mine" – Demo

9. Wild Heart" – Session