Uriah Heep w warszawskiej Progresji

  • 22 November, 2015
  • Piotr Sagański

Uriah Heep to jedna z legend hard rocka, należąca do tzw. „Wielkiej Czwórki”. Obok Black Sabbath, Led Zeppelin i Deep Purple są uznawani za pionierów tej odmiany mocnego grania. Na scenie są aktywni od prawie 45 lat! Nadal nagrywają nowe płyty i jeżdżą w trasy koncertowe. W zeszłym roku ukazał się ich ostatni album zatytułowany „The Oursider” i to właśnie w ramach jego promocji zespół zawitał do warszawskiej Progresji.

Tego wieczoru sala klubu wypełniła się niemal w całości. Zespół, który na scenie pojawił się punkt 21.00 rozpoczął od mocnych klasyków z początku lat siedemdziesiątych: „Gypsy” i „Look at Yourself”. Utwory te solidnie rozgrzały publiczność. Zaczepne riffy Micka Boxa w parze z organami Hammonda doskonale podsumowały nam styl grania Uriah Heep. 

Zobacz fotorelację z koncertu

Podczas koncertu usłyszeliśmy bardzo wiele klasycznych dźwięków, ale też nowe kompozycje. Z zeszłorocznej płyty „The Outsider” usłyszeliśmy „The Law”, „One Minute” oraz „Can’t Take That Away”. Ale to za odgrywanie „staroci” Uriah Heep dostawało największe brawa. Duże wrażenie robiło „The Magician’s Birthday”, prawie 10-minutowy progresywny utwór, podczas którego niezwykle żywiołowe solo odegrał Mick Box. Gitarzysta jest jedynym członkiem z oryginalnego składu Uriah Heep. 

Pod sam koniec koncertu zabrzmiały dwa utwory, których wstyd nie znać. Chodzi oczywiście o „July Morning” i „Lady in Black”. Zwłaszcza wykonanie tego drugiego mogło robić wrażenie. Wszyscy zebrani w Progresji wraz z zespołem śpiewali przeciągłe „aaaaaAAAAAAAAA”. 

Zobacz fotorelację z koncertu

Uriah Heep pokazało w Warszawie, że po tylu latach spędzonych na scenie nadal można chcieć grać. I to jak grać! Panowie byli w bardzo dobrej formie i wyraźnie zadowoleni, że po krótkiej przerwie ponownie mogli wrócić na scenę. 


fot. Wojtek Dobrogojski

Uriah Heep w warszawskiej Progresji" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia

21 Nov
Sepultura ostatni raz w Polsce

Hala widowiskowo-sportowa "Spodek" w Katowicach, al. Wojciecha Korfantego 35, 40-005 Katowice

Kup bilet