Vader, Frontside, Dopelord - 40 LAT APOKALIPSY

  • 03 September, 2023
  • Piotr "Bobas" Kuhny

W sobotę drugiego września na Kamiennej 12 w Krakowie odbywał się wyjątkowo głośny "jubel" - dwie zasłużone dla polskiego metalu formacje Vader i Frontside obchodziły rocznice:

Vader 40-e urodziny i stąd nazwa trasy "40 LAT APOKALIPSY "

Frontside natomiast stał się w tym roku poważnym 30-o latkiem, a ich dziecko - album “I odpuść nam nasze winy…” właśnie skończył 20 lat!

Dopelord to dopiero nastolatek (a dokładniej 13-o latek), ale znakomicie uzupełniał stawkę, absolutnie nie odstając poziomem od "starych wyjadaczy"!

Jak na rocznice przystało były retrospekcje (Vader grał naprawdę przekrojowy set!), Byli goście Peter zaprosił byłych muzyków: Maurycego „Mauser'a” Stefanowicza i James'a Stewart'a oraz doskonale znanego krakowskiej publiczności "lokalsa" Jacka Hiro, Fronside wsparł przez chwilę ich były frontman Sebastian „Astek” Flasza. Były świeczki... no może niezupełnie, bo z braku tortu ogień miast ze świeczek na cieście, buchał ze sceny ale płomieni nie brakło.

I była muzyka: doskonała, różnorodna, porywająca... Niech żałują ci, którzy nie wybrali się na żaden z koncertów tej jubileuszowej trasy! 

Nie zabrakło również rocznicowego opracowania- "Vader. Wojna totalna" które na "merchu" popisywał autor Jarek Szubrycht i muzycy.Vader, Frontside, Dopelord - 40 LAT APOKALIPSY" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia

21 Nov
Sepultura ostatni raz w Polsce

Hala widowiskowo-sportowa "Spodek" w Katowicach, al. Wojciecha Korfantego 35, 40-005 Katowice

Kup bilet